Bateria umywalkowa | Bateria wannowa

Wybór baterii umywalkowej jest nieodłącznym elementem wyposażenia łazienki. Dodatkowo baterie wybieramy na wiele lat, dlatego też warto zdecydować się na trwałe i dobrej jakości baterie do łazienki, które będą spełniały swoją rolę i cieszyły oko przez wiele lat. Armatura łazienkowa każdego dnia ułatwia nam codzienność. Ponadto na rynku istnieją nowoczesne baterie łazienkowe, dzięki którym oszczędzimy wodę czy też czas potrzebny na sprzątanie łazienki. Bateria nablatowa, bateria stojąca czy bateria wisząca nad ceramiczną misą? Z mieszaczem lub dwoma kurkami? Bardziej nowoczesna, stylowa czy retro? W wersji elektronicznej, umywalkowa wysoka, a może soczyście kolorowa – ożywiająca biało-szare lokum? Do tego dorzućmy morze technicznych i innowacyjnych udogodnień w postaci perlatora, głowic oraz termostatów, nieograniczoną ilość marek i łazienkowy dylemat gotowy!

bateria łazienkowa Warszawa keraben-kolekcja-Velvet
stojąca bateria wannowa Warszawa
bateria umywalkowa Warszawa

Bateria umywalkowa

Bateria umywalkowa nie może być wybierana tylko i wyłącznie oczami. Oczywiście każdy element wyposażenia łazienki musi ze sobą współgrać, jednak pamiętajmy iż funkcjonalność i trwałość jest najważniejsza. Styl oczywiście jest istotny jednak musi iść w parze z solidnym wykonaniem z trwałych materiałów. Niestety jakość idzie w parze z ceną. Bateria łazienkowa to nie jest zakup na rok czy też dwa. Dlatego też warto zdecydować się na trwałe rozwiązania, które będą cieszyć nasze oczy przez wiele lat. Mimo iż możemy zdecydować się na tanie produkty nieznanych producentów, pamiętajmy iż zaoszczędzenie kilku złotych może odbić się na krótszym okresie gwarancyjnym. Dodatkowo dobra bateria łazienkowa zwróci nam się z nawiązką, ponieważ wyposażona w technologiczne udogodnienia będzie oszczędzać wodę, a w konsekwencji obniży rachunki za nią.

bateria umywalkowa Warszawa
bateria łazienkowa Warszawa

Bateria ścienna | Bateria z sufitu | Bateria nablatowa

Sposób montażu baterii łazienkowej jest równie istotny co jej wygląd. O tej decyzji będziesz musiał zdecydować już na etapie remontu lub budowy łazienki. W zależności od wybranego sposobu montażu będziemy musieli zdecydować się na pewne modernizacje lub dodatkowe prace wykończeniowe. Z pewnością podtynkowa bateria łazienkowa przypadnie do gustu miłośnikom minimalizmu, ponieważ jedyne co będziemy widzieć to; rozeta, uchwyt i wylewka.

Bateria natynkowa jest przyłączana bezpośrednio do instalacji. Rozwiązania ścienne natynkowe to jedne z najstarszych propozycji, często spotykane są w domach naszych dziadków czy blokach. Obecnie najczęściej wykorzystujemy je jako bateria wannowa lub bateria prysznicowa. Wysokość montażu baterii natynkowej nie powinna przekroczyć 35 cm.

Do najpopularniejszych baterii łazienkowych zaliczamy baterie sztorcową, a więc montowaną bezpośrednio do umywalki. Prezentują się one estetycznie i są łatwe w utrzymaniu czystości. Wybierając umywalkę warto zdecydować się na konkretne rozwiązania, ponieważ często umywalki posiadają już wywiercony otwór w zlewie, a wiec konieczne będzie dopasowanie baterii łazienkowej.

bateria ścienna Warszawa

Bateria wannowa

Bateria wannowa występuje w; trzech rodzajach montażu. Podobnie jak bateria umywalkowa, konieczne będzie zdecydowanie się na prawidłowy jej rodzaj jeszcze przed rozpoczęciem wyboru wyposażenia łazienki. Ścienna bateria wannowa jest jednym z najczęściej wybieranych modeli. Jest to bateria montowana na ścianie. Zwykle spotkamy się z takimi bateriami w budownictwie wielorodzinnym i stanach deweloperskich. Aby prawidłowo wybrać baterię wannową tego typu należy wziąć pod uwagę długość wylewki, która musi odpowiadać budowie wanny.

Bateria wannowa natynkowa jest mocowana bezpośrednio do instalacji, oznacza iż cała jej konstrukcja jest widoczna. Pamiętajmy, że bateria natynkowa może posiadać jeden lub dwa uchwyty. Produkty dwuuchwytowe pozwalają swobodnie regulować strumień wody zimnej i ciepłej za pomocą kurków, natomiast baterie jednouchwytowe posiadają specjalną dźwignię. Drugim rodzajem jest bateria wannowa podtynkowa. Jest to rozwiązanie dedykowane do nowoczesnych łazienek, gdzie minimalizm wymusza ukrycie wszystkiego „co się da”. To najestetyczniejsze wyjście, zyskujące na popularności z każdym dniem.

Stojąca bateria wannowa często nazywana też sztorcową, mocowana jest w specjalnych otworach znajdujących się na obrzeżach wanny. Do instalacji wodnej podłączana jest za pośrednictwem wężyków, co nieco ogranicza nasze możliwości montażowe – bateria musi bowiem znajdować się w pobliżu instalacji. To druga w kolejności popularności bateria wannowa. Trwała, funkcjonalna i niezwykle estetyczna, zapewnia szeroki wybór. Wolnostojąca bateria wannowa to HIT ostatnich miesięcy. Idealnie komponuje się z wolnostojącą wanną. Zwykle tego typu bateria montowana jest w podłodze tuż obok wanny. Jest ona dekoracyjna sama w sobie, dlatego też idealnie podkreśla indywidualne założenia architektoniczne.

bateria umywalkowa Warszawa Excellent
bateria wannowa wolnostojąca Warszawa
bateria wannowa wolnostojąca Warszawa