You are currently viewing Umywalka do łazienki

Umywalka do łazienki

Umywalka do łazienki niegdyś dostępna była w jednym wzorze stojącym. Obecnie do dyspozycji mamy umywalkę do łazienki; okrągłą, prostokątną, narożną, nablatową, naszafkową, wpuszczaną, a nawet podwójną. Szeroka oferta różnorodnych modeli umywalek łazienkowych sprawia, iż jej wybór staje się prawdziwym wyzwaniem. W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na wizualizacje łazienki, która zostanie wykonana przez profesjonalnych doradców, którzy doradzą najlepsze rozwiązania dla domu i rodziny. Jaka umywalka do łazienki będzie najlepsza?

Mimo iż umywalka w łazience zajmuje najmniej miejsca ze wszystkich elementów ceramicznych to statystycznie rzecz ujmując właśnie przy niej spędzamy najwięcej czasu. Pomyśl – to właśnie przy umywalce wykonujemy większość czynności higienicznych od mycia zębów po makijaż, czy też golenie. Dlatego też umywalka w łazience ma decydujący wpływ na nasz codzienny komfort. Na co zwrócić szczególną uwagę, aby umywalka łazienkowa była dla nas komfortowa?

Rodzaje umywalek do łazienki

Już od dawna kupując umywalkę łazienkową decydujemy o czymś więcej niż tylko jej rozmiarze. Obecnie umywalka łazienkowa występuje w szerokiej palecie zróżnicowanych; kształtów, form, rodzajów i wybarwień ceramiki. Podlega podstawowemu podziałowi na umywalki ścienne i umywalki nablatowe. Dodatkowo możesz zdecydować się na umywalka podblatowe, podwieszana pod płaszczyzną blatu i wpuszczana na poziomie blatu, zaś półblatowe są z nim skryte na określoną wysokość. Dodatkowo do wyboru mamy również umywalki naszafkowe, czyli takie, które są wbudowane w dostosowaną szafkę stojącą, a także wolnostojącą.

umywalka do łazienki cersanit Warszawa
Umywalka do łazienki Cersanit

Ze względu na kształt umywalek łazienkowych wyróżnia się; prostokątne, rzadziej spotykane kwadratowe i narożne, okrągłe i owalne, a także cały wachlarz modeli asymetrycznych. Ze względu na materiał wykonania wyróżniamy najpopularniejsze umywalki łazienkowe ceramiczne, ale również szklane, z konglomeratu, kamienne, a nawet drewniane. Wybór idealnej umywalki łazienkowej zależy od potrzeb twoich i twojej rodziny.

Umywalka łazienkowa dopasowana do potrzeb całej rodziny

Jak już wcześniej wspomnieliśmy bardzo trudno jest wybrać idealną umywalkę do łazienki z tak szerokiego wachlarza możliwości. Aby dokonać prawidłowego wyboru musimy rozpocząć od specyfiki pomieszczenia. Przed rozpoczęciem podejmowania decyzji zastanówmy się nad aranżacją całej łazienki. Po rozmieszczeniu jej głównych elementów takich jak; wanna, miska WC oraz meble łazienkowe – dowiemy się ile mamy miejsca i jaki model umywalki łazienkowej wchodzi w grę. Umywalka łazienkowa przede wszystkim musi zostać dobrana do wnętrza w taki sposób, aby proporcjonalnie się w nim komponowała.

Na rynku mamy do wyboru umywalki łazienkowe o standardowych szerokościach, które mieszczą się zazwyczaj w przedziale od 40 do 70 cm. Warto również wykorzystać tutaj prostą, lecz główną zasadę. Im szersza umywalka łazienkowa tym powinna być płytsza i na odwrót im wyższa tym model powinien być głębszy. Sama wysokość montażu umywalki jest uzależniona od wzrostu użytkowników.

umywalka do łazienki cersanit Warszawa
Cersanit Crea

Nie bez znaczenia jest również zachowanie harmonijnej całości wykorzystanych elementów ceramicznych. Aby zapewnić spójność kompozycji zdecydujmy się na linię produktową tego samego producenta. Ciekawą propozycją marki Cersanit jest kolekcja Moduo czy Crea. Obejmująca różne modele umywalek łazienkowych, ale również mis WC, wanien oraz mebli łazienkowych.

Dodaj komentarz